مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» برج های دو قلوی پتروناس در کوالالامپور

برج های دو قلوی پتروناس در کوالالامپور

برج های دو قلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس زمانی بلندترین ساختمانهای جهان بودند. این ساختمانهای 88 طبقه که هم اکنون بلندترین سازه های دوقلوی جهان هستند ، توسط سزار پلى و همکاران طراحی شده اند و هر دو برج در طبقه 41 و 42 (175 متر بالاتر از سطح خیابان) توسط یک پل آسمانی به هم متصل میشوند.

برج های دوقلوی پتروناس با 452 متر ارتفاع ، ادعای شهرت جهانی خود را تا سال 2004 که 101 در چین تایپه ساخته شد و 508 متر ارتفاع داشت ، حفظ کرد. امروز برج خلیفه در دبی (در سال 2010 افتتاح شد) این مکان را به عنوان بلندترین ساختمان جهان حفظ می کند. در مرکز شهر کوالالامپور ، معماری برجهای دوقلوی پتروناس الهام گرفته از اسلام است و ساختمانها در درجه اول دفتر مرکزی شرکت پتروناس و سایر دفاتر را در خود جای داده اند.

هنگامی که برج های دوقلوی پتروناس در سال 1998 تکمیل شد ، آنها بالاتر از برج ویلیس با ارتفاع 442 متر در شیکاگو ، ایالات متحده آمریکا ، بلندترین ساختمان در جهان معرفی شدند. در پایه برج های دوقلوی پتروناس ، Suria KLCC ، یک مرکز خرید برجسته است که بسیار محبوب گردشگران است.

برج یک به طور کامل توسط شرکت نفت دولتی مالزی Petronas و شرکت های تابعه و وابسته اش اشغال شده است. برج دو بیشتر توسط شرکت های چند ملیتی مانند Accenture ، الجزیره ، Barclays Capital ، بلومبرگ ، بوئینگ ، IBM ، مک کینزی و شرکت ، مایکروسافت ، رویترز و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

سرگرم کننده برای همه

در امتداد برج های دوقلوی پتروناس یک پارک بزرگ و زیبا KLCC واقع شده است که دارای پیست دویدن ، مسیرهای پیاده روی ، چشمه آب و استخر متحرک برای کودکان است.

علاوه بر مرکز خرید و پارک ، برج های دوقلوی پتروناس دارای جاذبه های دیدنی دیگری از جمله گالری هنری پتروناس و مرکز همایش کوالالامپور است. بعلاوه مرکز علمی Petrosains در اینجا در Suria KLCC واقع شده است. این یک مرکز کشف علمی تعاملی است که نمایشگاههای مربوط به صنعت نفت ، از منشا نفت در عصر دایناسورها گرفته تا آخرین محصولات مبتنی بر روغن آن را به نمایش می گذارد.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!

تور کلاسیک

یکی دیگر از برجسته ترین ویژگی های برج های دوقلوی پتروناس سالن کنسرت Dewan Filharmonik Petronas ، مکان اصلی موسیقی کلاسیک در جنوب شرقی آسیا است که در بین دو برج واقع شده است ، طراحی معماری و تاسیسات آن ، که به عنوان یکی از بهترین سالن های کنسرت جهان مورد ستایش قرار گرفته است و بر اساس طراحی سالن های کنسرت اروپایی قرن نوزدهم ساخته شده است. این سالن کنسرت میزبان محبوب ترین استعدادهای موسیقی جهان بوده و ارکستر فیلارمونیک مالزی را در خود جای داده است.

نمایی از بالا

در طبقه 86 عرشه مشاهدات برجهای دوقلوی Petronas قرار دارد ، جایی که بازدیدکنندگان می توانند از نزدیک برجستگی برج و همچنین نمایشگرهای دیجیتال و نمایش تاریخچه برج را مشاهده کنند. 

Skybridge دو طبقه در برج های دوقلوی پتروناس یکی از امکانات شگفت انگیز این برج است زیرا مناظر شگفت انگیزی از شهر ارائه می دهد. علاوه بر این به بازدیدکنندگان این برج اجازه می دهد بدون اینکه به سطح زمین بروند از یک ساختمان به ساختمان دیگر حرکت کنند.

پیشنهاد من به شما این است مطمئن شوید که زودتر به آنجا می روید زیرا صف طولانی است.

بهترین زمان بازدید از این برج ها شب است زیرا آب نماهایی در پایین برج قرار دارد که در شب خود نمایی میکند.

·    ساعت کار : 09:00 - 19:00 (تعطیل برای نماز جمعه 13:00 - 14:30)

·    موقعیت مکانی : نزدیک ایستگاه هتل مونوریل کنکورد ، بین جالان آمپانگ و جالان راجا چولان


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده