مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» حقایقی درباره مالزی

  • کشور بلندترین آسمان خراش های جهان:
افق کوالالامپور، تحت سلطه برج های پتروناس است. این برج ها در زمان ساختشان ، یعنی در سال 1998، بلند ترین برج های جهان بودند. این برج ها 1483 فوت ارتفاع دارند، همچنان بلند ترین برج های دوقلوی جهان هستند.
  • مالزی خانه یکی از شرکت های هواپیمایی با کلاس جهانی:
پرواز از ایالات متحده تا جنوب شرقی آسیا، پروازی بسیار گران قیمت است. اما هر گردشگر باتجربه ای به شما خواهد گفت که وقتی به آنجا برسید، دیگر همه چیز به شدت ارزان خواهد بود. شرکت هواپیمایی AIrAsia برای هشت سال متوالی، به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی کم هزینه، جایزه Skytrax را دریافت کرد. البته لازم است در این مورد هم هشدار دهیم که... این شرکت همه چیزش "کم هزینه" است.
  • پنانگ، پایتخت غذاهای خیابانی آسیاست:
یکی از ایالتهای مالزی به نام پنانگ، و خصوصا مرکز آن شهر جورج تاون، به عنوان یکی از بهترین مکانهای صرف غذاهای خیابانی در آسیا شناخته می شود. غذاهای سرو شده در پنانگ، به شدت تحت تاثیر بابا نیونیا قرار دارد؛ بابا نیونیا یکی از گروههای منحصر به فرد است که غذاهایش ترکیبی از غذاهای چینی، مالایی، تایلندی و سایر گروههای جنوب شرقی آسیا می باشد. بشقاب ویژه آنها، آسام لاسکا است : یک کاسه رشته فرهنگی برنج ابریشمی، که در قالب یک سوپ ترش و تند پخته شده و با ماهی که در تمبر هندی خوابانده شده، سرو می شود. ترکیبی از پیاز، آناناس، نعناع، زنجبیل و رب میگو نیز روی آن ریخته می شود.
  • مالزی، متنوع ترین کشور در آسیا:
طبق آخرین آمار سازمان سیا حدود نیمی از جمعیت 31 میلیونی مالزی، از نژاد مالایی هستند. 23 درصد از جمعیت مالزی را چینی ها و 7 درصد آن را هندی ها تشکیل می دهند. 12 درصد باقی مانده را افرادی از صدها گروه بومی، از جمله گروههای بومی مستقر در دو ایالتی که در جزیره برونئو قرار دارند، تشکیل می دهند. اسلام، دین رسمی مالزی است و طبق قانون، همه مالایی ها مسلمان هستند. طبق آمار سازمان سیا، حدود 61 درصد از جمعیت این کشور مسلمان هستند و پیروان ادیان دیگر یعنی بودیسم، مسیحیت و آیین هندو در رده های بعدی جمعیتی قرار می گیرند. تنوع موجود در مالزی، ترکیب بی نظیری از ادیان، غذاها، زبانها و فرهنگها را شکل داده است.

منبع: برترین ها

وبلاگ سفر به مالزی - malaysia

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! مشاهده